Złuszczanie skóry to już obowiązek każdej z nas.Usunięcie martwych komórek naskórka sprawia, że koloryt skóry wyrównuje się a cera staje się promienna i wygładzona. Zabiegi z użyciem peelingów chemicznych (kwasów), mikrodermabrazji czy peelingu kawitacyjnego zapewnią prawidłową pracę i kształtowanie się nowych komórek a składniki aktywne lepiej wnikają w głąb skóry. Peelingi stosowane są  w zabiegach Anti Age jak również przy problemach naczyniowych, trądzikowych czy przebarwieniach. Każdy zabieg dobierany jest indywidualnie do rodzaju skóry.

Peelingi chemiczne to połączone ze sobą mieszanki kwasów owocowych o odpowiednim stężeniu i odpowiednim pH. Koktajle złuszczające są idealnie dobrane do rodzaju skóry i problemu.

Zadaniem peelingów chemicznych jest usuniecie zrogowaciałego naskórka, działanie antybakteryjne i synteza kolagenu i elastyny.

Peeling skóra trądzikowa

Połączenie kwasów salicylowego i pirogronowego intensywnie złuszcza zrogowaciały naskórek stymulując jego regenerację. Zwalcza główne przyczyny rozwoju trądziku: oczyszcza pory skóry, odblokowuje ujścia gruczołów łojowych oraz hamuje namnażanie  Propionibacterium Acnes. Wygładza blizny potrądzikowe i rozjaśnia przebarwienia. Z zabiegu na zabieg, skóra staje się coraz bardziej gładka, oczyszczona, świeża.

Peeling Anti Age

Przeciwstarzeniowy kompleks kwasów:  mlekowy, szikimowy oraz retinol. Polecane do pielęgnacji skór dojrzałych, suchych, z tendencją do powstawania przebarwień. Kwasy zawarte w peelingu głęboko, długotrwale nawilżają, rozjaśniają przebarwienia oraz spłycają drobne zmarszczki. W efekcie skóra jest gładka, jędrna, bardzo dobrze nawilżona i wyraźnie młodsza.

Peeling Przebarwienia

Koktajl zawiera kwas kojowy, migdałowy i azelainowy.
Zapobiega nadmiernej melanogenezie będącej przyczyną powstawania przebarwień. Delikatnie złuszcza naskórek oraz stymuluje procesy jego regeneracji. Skóra odzyskuje jednolity koloryt, staje się promienna.

Peeling  skóra naczyniowa

Kwas azelainowy, laktobionowy i glukonolakton redukuje zaczerwienienia i jednocześnie zapobiega ich ponownemu powstawaniu. Głęboko nawilża, przyspiesza procesy odnowy komórkowej. Serum idealnie sprawdza się w pielęgnacji skór dojrzałych z nadmierną grą naczyniową.

Ultradźwięki stanowią coraz popularniejszą metodę oczyszczania skóry zwaną peelingiem kawitacyjnym. Fala ultradźwiękowa rozchodząc się w środowisku wodnym, tworząc pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym powietrzem, które na skutek różnicy ciśnień powiększają się i  gwałtownie pękają. Prowadzi to do bardzo dokładnego i  zupełnie bezbolesnego oczyszczenia skóry z  zalegającej warstwy zrogowaciałego naskórka, toksyn, oraz wydzieliny gruczołów łojowych. Metoda ta nie wymaga rozgrzewania dlatego można ją bezpiecznie wykorzystywać w  pielęgnacji skór naczyniowych i  wrażliwych.

Peeling doskonale przygotowuje skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych znacznie podnosząc absorpcję aplikowanych kosmetyków.