Zmarszczki, przebarwienia, blizny, zmiany trądzikowe to oznaki problemów ze skórą i przemijającego czasu.

Jednym ze sposobów radzenia sobie z nimi jest mikrodermabrazja korundowa Skin Jet, w pełni bezpieczny i skuteczny rodzaj peelingu mechanicznego. Stanowi alternatywę dla peelingów chemicznych i zabiegów medycyny estetycznej.

Zabieg mikrodermabrazji

Zabieg mikrodermabrazji polega na mechanicznym usuwaniu warstwy rogowej naskórka aż do pożądanego poziomu. Stopień głębokości mikrodermabrazji zależy od kilku czynników: wybranego podciśnienia, średnicy głowicy i czasu pracy w jednym miejscu. Podczas zabiegu wykorzystywany jest korund czyli tlenek glinu, którego zastosowanie jest jednorazowe co daje poczucie sterylności i  bezpieczeństwa. Bezpośrednio po mikrodermabrazji obserwujemy poprawę napięcia, spłycenie zmarszczek, rozjaśnienie i rozświetlenie skóry, blizny i przebarwienia stają się mniej widoczne.

Stymulacja syntezy kolagenu i elastyny korzystnie wpływa na gęstość, jędrność i kondycję skóry. Po wykonanym peelingu zasadne jest zastosowanie profesjonalnych kosmetyków dobranych do potrzeb skóry, które zintensyfikują działanie zabiegu i utrwalą jego efekty. Mikrodermabrazja korundowa Skin Jet doskonale przygotowuje skórę do absorpcji substancji aktywnych, dlatego można ją wykonywać przed każdym zabiegiem pielęgnacyjnym. Wszystkie zalety mikrodermabrazji korundowej i to, że nie wymaga rezygnacji z codziennego trybu życia, uczyniły z niej jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych, chętnie wybierany przez klientów. Mikrodermabrazja korundowa Skin Jet Praga Południe.